Listeleri Karşılaştır

Kiracınız Türkiye’de Değil Amerika’da Olsun

  • 18 Aralık 2021
  • Genel
  • 0
Kiracınız Türkiye’de Değil Amerika’da Olsun

Dolar ile Türk lirası arasındaki fark her geçen gün açılırken yatırımcılar dolar kazanma odaklarını daha da arttırıyor. Amerika’da iş kurma fikrinin yanı sıra gayrimenkul yatırımlarını Amerika’da gerçekleştirmekte popüler bir hale geliyor. Amerika’da gayrimenkul yatırımı gerçekleştirmek içinde ne tür adımlar atılması gerektiği konusunda derinlemesine bir araştırma devreye giriyor.

Öncelikle belirtilmeli ki Amerika’dan ev almak sanıldığı kadar zor bir işlem olmuyor. Gelişmiş emlak sistemi sayesinde tüm alım satım işlemleri elektronik ortam üzerinden gerçekleşebiliyor ve kişiler en fazla 21 gün kadar süren bir süreç ardından evlerine kavuşuyorlar. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için Amerika’ya gidilmesi veya Amerikan vatandaşı olunması şartı aranmıyor. Tüm işlemler elektronik ortamda şeffaf kayıtlar altında tutuluyor. Amerika bu noktada yatırımcının yanında yer alıyor.

Amerika’da bulunan evler hem gördükleri talep hem de her geçen gün gelişmeye devam eden emlak sistemleri sayesinde hiç değer kaybetmiyor aksine değer kazanmaya devam ediyor. Bu noktada da emlak yatırımı gerçekleştirmek isteyen kişiler Amerika’ya yöneliyor. Çoğu evin kısa sürede kendini amorti etme durumu yatırımcıların yüzünü güldüren önemli başlıklardan biri oluyor. 7- 10 yıl gibi kısa bir süre içerisinde evler kendini amorti ediyor. Bununla birlikte alınan evin elden çıkarılmasına karar verildiği takdirde yatırımcı her şekilde kar ile evini satabiliyor. Bu her iki basamak da kısa veya uzun vadedeki karı yatırımcıların gözleri önüne seriyor.

Bahsedilen konularak ek olarak uzun vadeli kazanımlar için Dolarla Kira devreye giriyor. Yatırımcının doğru evi bulması, alım işlemlerini gerçekleştirmesi ve gerekli gayrimenkul yönetimlerinin yapılmasının yanı sıra, yatırım riski Dolarla Kira farkı ile minimize ediliyor. Öncelikle Dolarla Kira portföyünde bulunan tüm evler kiracı garantili olarak sunuluyor. Bu sayede evin alındığı ilk aydan itibaren düzenli olarak dolarla kira geliri kazanılmaya başlanıyor. Buna ek olarak bu tür evlerin vergileri oldukça düşük oluyor. Bu özelliklere sahip bir ev ile yatırım gerçekleştirildiğinde ise yatırımcının alacağı fiyat performans artarken kar marjı yükseliyor. İkinci el evlerle ilgili avantajlı bir diğer nokta ise, evlerin mevcut kirasının çıkması halinde yeni bir kiracının çok rahat şekilde bulunabiliyor olması oluyor. Sıfır evlerden ziyade 2. El evlerin büyük talep görüyor olması da bu tür evleri yatırım için paha biçilmez hale getiriyor. Böylece kiracınızın Amerika’da olması ve sürekli olması sizlere uzun vadede dolar kazandırıyor.

İlgili Mesajlar

Amerikada Ev Almak ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Amerikada ev sahibi olmak, ilk bakışta bir hayal veya bir rüya gibi görünüyor olabilir. Ancak günümüz koşullarında aslında bu durum, hayal veya rüya olmaktan çıktı. Gerekli şartları taşıyan herkes, rahatlıkla ABD’den ev alabilir ve aldığı evi kiralayarak dolar ile kira geliri elde etmeye başlayabilir. Amerika’dan ev alma fikrini ortaya attığınızda, bunun ne kadar zor ve mantıksız olduğunu defalarca duyacaksınız.

okumaya devam et

İlk Aydan İtibaren Kazandıran Yatırım

Yatırım yapmayı düşünenler bilir. Genellikle yatırım yöntemleri uzun vadede gelir getiren yöntemlerden oluşmaktadır. Bu durum birçok yatırımcıda “acaba buna değer mi?” sorusunu meydana getirebilmektedir. Birazdan size bahsedeceğimiz yatırım şekli, öyle bir yöntem ki yatırımınızı gerçekleştirdikten sonraki ilk aydan itibaren size aylık dolarla kira geliri sağlarken, 7- 10 yıl arasında yatırım sermayenizi amorti etmenizi de sağlıyor. Sözü uzatmadan dilerseniz size yatirimdan bahsedelim.

okumaya devam et

Yabancılar Amerikada Mortgage ile Ev Alabilir Mi?

Amerikada mortgage ile ev almak, oldukça yaygın bir uygulamadır. ABD’de ikamet edenler ve ABD vatandaşı olanlar, bu sistem sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabiliyor. Peki, bu sistemin yabancılar için de benzer şekilde uygulandığını biliyor muydunuz? Evet, ABD vatandaşı olmasanız, hatta ABD’de ikamet etmeseniz dahi mortgage ile konut sahibi olabilirsiniz.

okumaya devam et
× Whatsapp Hattı