Mortgage ile Amerikada Ev Almak

  • 1 sene önce
  • 1

Amerikada ev almak isteyenler, mortgage sisteminin avantajlarından yararlanabilir. Bu imkan, sanılanın aksine sadece ABD vatandaşlarına verilmiyor. Buradan ev almak yabancılar da bahsedilen kredi imkanından yararlanabilir ve finansman konusunda önemli avantajlar yakalayabilirler. Peki, yabancılar mortgage ile Amerikada ev almak için ne yapmalı?

Nasıl Amerika’dan Ev Alınır?

Amerika’dan ev almak, günümüzdeki en önemli yatırım seçeneklerinden biridir. Bu seçenek sayesinde hem paranızı dolar cinsinden değerlendirmiş olur hem de dolarla kira geliri elde etme imkanı yakalarsınız. Bahsedilen nedenlerden dolayı yabancıların ABD’deki konutlara olan ilgisi her geçen gün biraz daha artıyor.

İlk bakışta Amerika’dan ev almak zahmetli görünebilir. Yabancısı ve orada fiili olarak bulunmadığınız bir ülkeden ev almak, çok uzak bir düşünce gibi gelebilir. Nihayetinde önce bütçenize uygun ev seçenekleri bulacak ve daha sonra gerekli resmi işlemleri tamamlayacaksınız. Bunun için Amerika’daki tapu sistemi hakkında bilgi sahibi olmanız da şarttır.

Fiili olarak ABD’de bulunmadan ve oradaki resmi tapu işlemleri hakkında bilgi sahibi olmadan da konut satın alabilirsiniz. Amerikada ev almak için firmamızla iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Portföyümüzde yer alan konutları inceleyebilir ve bunlardan sizin için uygun olanı satın alabilirsiniz. Kararınızı verdiğinizde, resmi prosedürü sizin yerinize başlatıyor ve gerekli işlemleri yine sizin yerinize yapıyoruz.

Firma olarak verdiğimiz hizmetlerde şeffaflığı ön planda tutuyor ve gerekli bilgilendirmeleri detaylı olarak yapıyoruz. Böylece Amerika’ya gelmeden buradan ev almanıza imkan veriyoruz.

Mortgage ile Nasıl Amerika’da Ev Alınır?

Amerika’da ev alma konusu ile birlikte akıllara direkt olarak mortgage geliyor. Mortgage, evler için yapılacak ödemelerin belli bir döneme yayılmasını sağlayan bir sistem. Türkiye’deki konut kredisi ile benzer olduğu söylenebilir.

Mortgage sistemi, ABD vatandaşlarına konutun toplam değerinin %75’ine kadar finansman desteği sağlıyor. Bu oran, bazen biraz daha yüksek olabiliyor. Ancak yabancılar için sağlanan finansman desteği, ortalama olarak alınacak konutun fiyatının %50’si kadar olabiliyor.

Mortgage için anlaşmalı olduğumuz özel finans kuruluşları üzerinden başvuru yapmanızı sağlıyoruz. Yabancılara genellikle %50 oranında finansman desteği sağlanıyor. Ancak bazen bu oran %40’a düşebildiği gibi bazen de %60 seviyesine kadar çıkabiliyor.

Amerikada ev almak için mortgage sisteminden yararlanacaksanız, maliyet hesaplarını dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Kullanacağınız kredi miktarı ve aylık taksit tutarını, bütçenizi dikkate alarak belirlemelisiniz. Ayrıca bütün ödemeleri dolar (USD) cinsinden yapacağınızı unutmayın. Kur farkı nedeniyle maliyetleriniz artabilir veya azalabilir.Bu noktada kira geliriniz de önemli bir etken olarak hesaplamalara dahil etmekte fayda var.

Mortgage için doğru bir ödeme planı oluşturamazsanız, ilerleyen dönemlerde ödemede sorun yaşayabilir ve konutunuzu kaybedebilirsiniz. Uzmanlarımız, ödeme planı hazırlanırken gerekli desteği size verecek. Alacağınız danışmanlık hizmeti ile doğru bir ödeme planı oluşturacak ve mortgage ile gelen finansman desteğini avantaja çevireceksiniz.

Amerika’da Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerikada ev almak, çok farklı avantajları olan bir yatırımdır. Alınan evin kısa sürede kiraya verilmesi ile dolarla kira geliri elde etmeye başlarsınız. ABD’de düşük sayılacak kiralar, TL’ye çevrildiğinde oldukça yüksek rakamlara karşılık gelecek. Dolayısıyla yüksek kira geliri elde edeceksiniz. Ayrıca satın almış olduğunuz konut, zaman içinde değer kazanabilir. Bütün bu avantajları yakalayabilmeniz için doğru adımları atmanız gerekiyor.

Ev alma sürecinde dikkat etmeniz gereken ilk husus, doğru ev seçimidir. Tercih edeceğiniz evin değerinin ekspertiz değerinden yüksek olmaması gerekiyor. Firma olarak portföyümüzde sizlere sunduğumuz evlerin önemli kısmının fiyatı, ekspertiz değerinin altında. Dolayısıyla bu evleri satın aldıktan kısa bir süre değerleri büyük olasılıkla artacaktır.

Konut seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de kiracı bulma konusudur. Konut alıyorsanız, kira geliri sizin için büyük önem taşıyor demektir. Kira geliri içinse evinizin boş kalmaması gerekir. Firma olarak bu hususa dikkat ediyor ve kiralık evlere yoğun ilginin olduğu bölgelerdeki konutları portföyümüze ekliyoruz.

Burada bahsedilen hususlar ve benzeri diğer detaylar, Amerikada ev almak isteyenlerin beklentilerinin karşılanması için önemlidir. Sahip olduğumuz deneyim ve uzmanlığı, sizlerin beklentilerini karşılamak ve ihtiyaçlarına cevap vermek için kullanıyoruz. Amerika’da ev satın alma ve ev fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı