Neden Amerika?

neden_amerika

Ekonomi

ABD’nin ekonomik görünümü, temel ekonomik göstergelere göre sağlıklıdır. En kritik gösterge, ülkenin üretim çıktısını ölçen gayri safi yurtiçi hasıladır. GSYİH aralığına bağlı büyüme oranının % 2 ve % 3’ünün altına düşmesi beklenmiyor. İşsizliğin doğal oranın altında devam etmesi öngörülüyor. ABD ayrıca, çok fazla enflasyon veya deflasyon yaşanan bir ülke de değil. 2020 için ortalama enflasyon beklentisi %2 civarında.

Emlak Yasası

Amerika’da çok gelişmiş bir emlak yasası mevcuttur. Tapular sigortalı olmak zorundadır. Bu sebeple devlet hem alıcıyı hem de satıcıyı mevcut yasa ile korumaktadır. Amerika genelinde gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemleri emlak şirketleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Tüm emlak danışmanları lisanslıdır ve periyodik devlet kontrolündedir. Bu yönüyle Amerika, gayrimenkul yatırımı konusunda en güvenli ülkelerin başında gelmektedir. Yasa dışı faaliyetlerin gerçekleştirilmesi söz konusu olmamakla beraber; lisans iptali, hapis cezası gibi caydırıcı cezalar bulunmaktadır. Tapu kayıtları şeffaftır ve herkes tarafından sorgulanabilir. Dolayısıyla Amerikan devleti sizin garantörünüzdür.

Fiyatlar

Amerika’da gayrimenkul yatırımı oldukça avantajlıdır. Ülkemiz standartları ile kıyaslandığında, büyük şehirlerimizdeki gayrimenkul amorte süreleri 18-25 yıl arasında iken, portföyümüzde bulunan kira garantili gayrimenkullerimiz 8-10 yıl arasında kendini amorte etmektedir.

İstikrarlı ve Güçlü Para Birimi

ABD doları küresel para birimi, tüm dünyada ticaret için kabul edilen bir para birimidir. Uluslararası Para Fonu’na göre, ABD doları en popüler olanıdır. 2019’un ilk çeyreği itibariyle, bilinen tüm merkez bankası döviz rezervlerinin % 61’ini oluşturmaktadır. Amerika genelinde kiralanma oranlarının en yüksek olduğu bölgelerdeki gayrimenkullerimizden elde edeceğiniz dolar bazında kira gelirinizle, ülkemizdeki enflasyondan bağımsız, USD/TL kur artışı sayesinde gelirinizi de aynı oranda artırırsınız.

ABD ekonomisi ile ilgili güncel bilgileri öğrenmek için trade.gov ve selectusa.gov adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Youtube'da Bizi İzleyin

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı