Neden Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmalıyım?

  • 9 ay önce
  • 1

Amerika’da gayrimenkul yatırımı, son dönemlerin öne çıkan yatırım seçeneklerindendir. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın farklı ülkelerinde de ilginin her geçen gün biraz daha arttığı bir alandır. Bu noktada aklınıza neden Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmalıyım şeklinde bir soru gelebilir. Hem aklınızdaki bu sorunun cevabını hem de ABD’de gayrimenkul yatırımıyla ilgili diğer hususları sizler için derledik.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Faydaları

Amerika’da ev almak, kendi içerisinde farklı faydalara sahiptir. Bu faydalardan öne çıkanlara ilişkin detaylar genel olarak şunlardır:

·       Duzenli Sabit Gelir

Doğru bir gayrimenkul yatırımı, sabit bir gelir kaynağına dönüşebilir. Kiralanması kolay bir bölgeden, iyi durumda olan bir konutu satın aldığınızda, kira geliri elde etmeye başlayacaksınız. Bu geliri elde etmeye başladıktan sonra herhangi bir çaba harcamadan gelirin sürekli hale geldiğini göreceksiniz. Dolayısıyla yüksek miktarda bir sabit geliriniz olacak ve ilgili gelir, yaşam kalitenizi belirgin olarak arttıracaktır.

·       Miras

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak, sadece sizi değil, ailenizi ve hatta gelecek kuşak olan çocuklarınızı ve torunlarınızı dahi olumlu olarak etkileyebilir. Yine doğru noktadan ve iyi durumda olan bir konutu satın aldığınızda, bu konut ailenizin en önemli varlıklarından birisi haline gelebilir. Torunlarınıza miras olarak kalabilir. Dolayısıyla yapacağınız bu yatırımın sadece günümüze bakan yönünü değil, aynı zamanda çocuklarınızı ve torunlarınızı nasıl etkilediğini de dikkate almanız gerekiyor.

·       Enflasyondan Koruma

Enflasyon, tüm dünyada paranın değerinin düşmesine neden olan bir durumdur. Son yıllarda ABD’de dahil olmak üzere neredeyse bütün dünya enflasyondan olumsuz olarak etkileniyor. Yatırımcılar, paralarını enflasyondan korumak için farklı alanları değerlendiriyor. Enflasyondan koruma sağlayan alanlardan birisi de gayrimenkul yatırımlarıdır.

ABD’de gayrimenkul yatırımı yaparak paranızı enflasyondan koruyabilirsiniz. Alacağınız konutun değeri, büyük bir olasılıkla en az enflasyon oranı kadar artacaktır. Genellikle konutların değerinin enflasyondan daha fazla arttığı da bilinen bir durumdur. Sadece bu nedenden dolayı dahi Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz.

·       Dolarla Kira

Amerikada ev almak, dolarla kira elde etmenin en basit yollarından biridir. Burada yabancıların ev almasına yönelik herhangi bir sınırlama yok. Hatta gerekli şartları taşıyanlar mortgage sistemi üzerinden dahi ev alabiliyor.

Alınan evler kiraya verildikten sonra dolarla kira geliri elde edilebilir. Bilindiği gibi döviz kuru farkı nedeniyle dolarla alınan kira, ülkemiz standartlarına göre oldukça yüksek olacaktır. Ayrıca döviz kurunda meydana gelecek olan artış, kira gelirlerinizin TL bazında artmasına neden olacaktır.

·       Parayı Değerlendirme

Sahip olduğunuz parayı herhangi bir yatırım aracına yatırmadan elinizde veya banka hesabında tutmanız, paranın zaman içerisinde değer kaybetmesine neden olacaktır. Bunun yerine doğru yatırım araçlarına yönelerek elinizdeki parayı değerlendirmeniz gerekir. Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak ise en önemli seçenektir.

Yapacağınız gayrimenkul yatırımı ile hem kira geliri elde edersiniz, hem de gayrimenkulünüzün değeri arttığında da kar edersiniz.

Sonuç

Amerika’da gayrimenkul yatırımı birçok fayda sagladigi açıktır. Bu faydalar ve avantajlardan etkili olarak yararlanmak için siz de bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Çok uygun fiyatlardan başlayan seçenekleri görmek için portföyümüzü inceleyebilir, daha detaylı bilgi için ise hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı