Neden E-2 Vizesi Almak için Franchise Yatırımı Yapmalıyım?

  • 9 ay önce
  • 1

E-2 vizesi, sadece yatırımcılara verilen bir ABD vizesi türüdür. ABD’de yatırım yapanların kazanmış olduğu bu hak, kendi içerisinde önemli avantajlara sahiptir. Bu yüzden son dönemlerde ilgili vize türüne olan ilgi son derece artmıştır. Franchise yatırımı, E-2 vizesini almanın yollarından biridir. Peki, diğer yöntemlere göre ne gibi avantajları var? Bu sorunun cevabını ve franchise yatırımı ile E-2 vizesi almaya ilişkin diğer hususları sizler için derledik.

E-2 Vizesi Nedir?

E-2 vizesi, yatırımcıların ABD’de yaşamasına ve burada yatırım yapmasına imkan verir. ABD ile ticari anlaşması olan ülke vatandaşları bu haktan yararlanabilir.

E-2 vizesi alabilmek için ABD’de yatırım yapılması ve buna ek olarak bazı şartların sağlanması gerekir. İlgili şartları sağlayanlar gerekli başvuruyu yaptıklarında bahsedilen vize kendilerine verilecektir. Böylece birçok alanda önemli avantajlar elde edilecektir.

Franchise Yatırımı Avantajları

Yatırım denildiğinde akla birçok seçenek gelir. Ticari yatırım seçeneklerinin her birinin kendi içerisinde farklı avantajları olduğu ifade edilebilir. Ancak franchise yatırımı, sahip olduğu özellikler ile bu noktada adeta bir adım öne çıkar. Yatırımcılar tarafından bu seçeneğin tercih edilmesinin nedenlerinden bazıları şu şekildedir:

·       Yatırım Miktarı

E-2 vizesi şartları incelendiğinde yatırım miktarının belirtilmediği görülecektir. Yani en az şu tutarda yatırım yapılmalı şeklinde bir şart yoktur. Bunun yerine ise yapılan yatırımın önemli olması istenir. İşte tam bu noktada franchise yatırımı değerlendirilebilir. Var olan bir işletmeye yatırım yapmak ve bu işletmeden franchise almak, önemli bir yatırım olarak kabul edilir. Dolayısıyla da düşük yatırım miktarları ile istenen şart sağlanmış olacaktır.

·       Eğitim

ABD’de yatırım yapmak, bilinmeyen bir ülkeye gelmek belli riskler taşır. Yapılan yatırımın boşa gitmemesi için risklerin minimize edilmesi oldukça önemlidir. Franchise yatırımı, bu noktada önemli bir seçenektir. Çünkü yapılan yatırımdan sonra franchise aldığınız şirket tarafından size detaylı eğitimler verilecektir. Bu eğitimler sayesinde yatırımlarınızı çok daha etkili bir şekilde yönetebilir ve bilmediğiniz bir ülkede güvenli şekilde ticari hayata atılabilirsiniz.

·       Güvenli Yatırım

Sıfırdan bir iş kurmak, dünyanın her yerinde risklidir. Mevcut işletmelerle rekabet etmek için çok daha yüksek mali gücün kullanması gerekir. Ancak franchise yatırımında böyle bir durum yoktur. Çünkü bu şekilde sıfırdan bir işletme kurmuyor, var olan ve tanınan bir markaya ait şube açıyorsunuz. Böylece ticari yatırım risklerini adeta minimize edecek ve güvenli bir şekilde yatırım yapma imkanı yakalayacaksınız.

·       Diğer Avantajlar

Burada bahsedilenlerin dışında franchise yatırımının farklı avantajları da olduğu da unutulmamalıdır. İnsanların bildiği bir marka olması, güvenilirliği ve benzeri özellikleri iş yapmanızı kolaylaştıracak ve müşterilerinizin olumlu bir tutumla işletmenize yaklaşmasına neden olacaktır. Bahsedilen durum ise karlılığınızı önemli ölçüde arttıracaktır.

E-2 Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gereken Detaylar

E-2 vizesi tarafından sağlanan avantajlardan sadece siz değil, aynı zamanda eşiniz ve 21 yaşından küçük olan çocuklarınız da yararlanır. Böylece onları da ABD’ye getirebilir ve ailenizle burada yaşamaya başlayabilirsiniz. Eşiniz, farklı bir işte çalışabilir, çocuklarınız ücretsiz olarak ABD okullarında eğitim görebilir. Bütün bu avantajlardan yararlanmak için siz de franchise yatırımı ile E-2 vizesi alabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı