Listeleri Karşılaştır

Pasif Gelir: Amerikada Gayrimenkul Yatırımı

Pasif Gelir: Amerikada Gayrimenkul Yatırımı

Günümüzde, yaşam kalitesi gerçekten yüksek olan kişilerin en önemli ortak özellikleri, pasif gelir sahibi olmalarıdır. Sahip olacağınız pasif gelir ile yaşam standartlarınızı yükseltir ve kendinize daha fazla zaman ayırırsınız. Bunun için kullanacağınız farklı yöntemler var. Amerikada gayrimenkul yatırımı yapmak da bunlardan biri.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde yatırım yapmak, ilk bakışta çok kolay gelmeyecektir. Hatta birçok insan için böyle bir yatırım hayalden dahi uzak gelebilir. Gerek Amerikada ev fiyatları, gerekse de resmi prosedürün nasıl yapıldığının bilinmemesi, yatırımların imkansız gibi görünmesine neden olur. Peki, bu düşünce ne kadar doğru?

Amerikada Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır?

Gayrimenkul denildiği zaman ilk akla gelen seçenek genellikle konut olur. Konut alarak ABD’de yatırım yapabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle uygun bir konut bulmanız gerekiyor. Uygun fiyatlı konut bulabilmek için konuya ve piyasaya hakim olmalı ve piyasayı yakından takip etmelisiniz.

Sizlerin konut bulma konusundaki ihtiyaçlarına etkili çözümler üretiyoruz. Öncelikle yatırım yapılacak uygun fiyatlı konutları buluyor ve daha sonra bunları detaylı olarak inceliyoruz. Kiralanması kolay, bakım masrafı yüksek olmayan konutları portföyümüze ekliyor ve sizlere sunuyoruz. Portföyümüzdeki konutları incelediğinizde, konut fiyatlarına ilişkin detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Amerikada gayrimenkul yatırımı için ayırdığınız bütçenin etkili olarak kullanılması çok önemli. Buradaki yatırım amacıyla alınacak konutların fiyatları ortalama 70.000 $ seviyesinden başlıyor ve 150.000 $ seviyelerine kadar çıkıyor. Kendi bütçenizi, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi dikkate alarak uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Bu noktadan sonra Amerikada ev almak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Satıcı ile anlaşıldıktan sonra satış sözleşmesinin imzalanması ve satış bedelinin %15’inin depozito olarak emanet hesaba ödenmesi
  • Fiziki kontrollerin yapılması
  • Tapu geçmişinin detaylı olarak incelenmesi ve tapunun alıcı adına sigortalanması
  • Kapanış sözleşmesinin imzalanması ve geriye kalan bedelin emanet hesaba yatırılması

Amerika’da Ev Alarak Pasif Gelir Oluşturma

Amerikada gayrimenkul yatırımı için izlenmesi gereken adımlar genel olarak bu şekildedir. Tekrardan vurgulamak gerekirse bütün süreci sizin adınıza yönetiyor ve gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Amerika’ya gitmeden, verdiğimiz hizmetle konut satın alabilirsiniz. Bu aşamadan sonra nasıl pasif gelir oluşturacağız sorusu aklınıza geliyor olabilir.

Günümüzde pasif gelir oluşturmanın en etkili yollarından biri kira geliri elde etmektir. Satın alacağınız konutun aylık kirası ortalama 1.100 $ seviyesinde olacaktır. TL cinsinden basit bir hesaplama yapıldığında aylık kira geliriniz 10.000 TL üzerinde olur. Böylece herhangi bir çaba ve zaman harcamadan, yüksek sayılabilecek bir geliri elde edersiniz.

Sanılanın aksine Amerika’da ev fiyatları çok yüksek değildir. yatırım yapılacak nitelikteki bir konutu ortalama 100.000 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Bunun karşılığında ise aylık 1.100 $ kira geliri elde edersiniz. Elde ettiğiniz bu gelir, yaptığınız yatırımın sadece 10 yıl gibi bir süre kendisini amorti etmesini sağlar. Ayrıca satın aldığınız konutun zaman içinde değer kazanma olasılığı da vardır. Dolayısıyla kira geliri haricinde konutun değerlenmesinden de kazançlı çıkarsınız.

Pasif Gelir Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pasif gelir oluşturmak, gerekli bütçeye sahip olmak kaydıyla çok zor değildir. Ancak Amerikada gayrimenkul yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bunların başında ise doğru gayrimenkulün satın alınması gelir.

Doğru gayrimenkul; fiyatı ekspertiz değerinin üzerinde olmayan, yüksek masraflı bakım gerektirmeyen, doğru konumda bulunan ve kiralanması kolay olan gayrimenkuldür. Bu şartları sağlayan yatırımlarınız, size pasif gelir oluşturma imkanı verir. Ancak bu noktada yapacağınız bir hata, maddi olarak önemli zararlara girmenizi de tetikleyebilir. Dolayısıyla pasif gelir oluşturmak için mutlak surette profesyonel destek almanız gerekiyor.

Sahip olduğumuz deneyim ve uzmanlığı kullanarak, sizlerin doğru adımları atmanızı sağlıyor ve pasif gelir oluşturmanıza katkı veriyoruz. Amerikada gayrimenkul yatırımı veya benzeri bir konuda detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmak Kolay Mı?

Amerika’dan ev almak veya başka bir deyişle gayrimenkul yatırımı yapmak son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Tabi bu durum popüler hale gelince birçok kişi buna yönelik girişimde bulunmuştur. Tabi herhangi bir yardım almadan süreci yönetmenin kolay olmadığını görünce birçok kişi de vazgeçmektedir. Ancak bu bölgede ev almanın zor olduğundan değil kişilerin yanlış bir yol seçmesindendir. Yani bu alanda uzman kişilerle çalıştığınızda ve süreç ile ilgili onlardan yardım aldığınızda sürecin ne kadar kolay ilerleyeceğine inanamayabilirsiniz.

okumaya devam et

Amerikada Ev Almak: Yatırım İmkanı

Yatırım, insanların her dönem birikimlerini değerlendirmek için tercih ettiği yöntem olmuştur. Bazen konut ve arazi gibi taşınmazların alınması, bazen de daha farklı yollarla birikimler değerlendirilmeye çalışılmıştır. Günümüzde de benzer durum yaşanmaya devam ediyor. Ancak iletişim ve bilgi teknolojisi sayesinde yatırım yöntemleri daha da çeşitlendi. Amerikada ev almak da söz konusu yöntemlerden birisi haline geldi. Amerika’da ev almak seçeneği size uzak veya sizin için mantıksız gibi görünebilir. Ancak kısa bir araştırma ile söz konusu yöntemin hiç de mantıksız olmadığını göreceksiniz. Bu yatırım yöntemi ile birikimlerinizi tek bir yönden değil, birkaç açıdan değerlendirmiş olacaksınız.

okumaya devam et

Amerika’da Ev Almak İstediğimde Ne Yapmalıyım?

Amerika’da ev almak birçok kişi için gerçekleştirmesi imkânsız bir hayal gibi gözükebilir. Özellikle Türkiye’de yaşarken başka bir ülkede yatırım yapmak vesaire prosedürlere takılır veya da yasal olarak sorun çıkar gibi düşündürebilir. Bu süreci kendi başınıza halletmeye kalktığınızda zaten sürecin böyle sorunlarla dolu olacağını söyleyebiliriz. Amerika’da ev almak istediğinizde, bu alanda uzman danışmanlarla çalıştığınızda aslında sürecin ne kadar kolay yürütülebileceğini görebilirsiniz.

okumaya devam et
× Whatsapp Hattı