Ülke Dışında Yaşayanlar Amerika’dan Ev Alabilir Mi?

  • 9 ay önce
  • 1

Amerikadan ev almak, dolar cinsinden yatırım yapmak ve dolar ile kira geliri elde etmek anlamına geliyor. Sahip olduğu bu özellikleri nedeniyle günümüzdeki en cazip yatırım seçeneklerinden birisi olduğu ifade edilebilir. Peki, ülke dışında yaşayanlar Amerika’dan ev alabilir mi? Daha açık bir ifadeyle; yabancılar ABD’den ev alabilir mi?

Amerika, özgürlükler ülkesi nitelemesinin en sık yapıldığı ülkedir. Burada hemen her alanda olduğu gibi yatırım alanında da ciddi özgürlükler vardır. Öyle ki; ülkede yaşamayanlar veya yabancıların gayrimenkul yatırımı yapması ve konut almasının önünde herhangi bir yasal engel bulunmaz. Gerekli şartlara sahip olan herkes, buradan konut alabilir, kiraya verebilir ve dolarla kira geliri elde etmeye başlayabilir.

Yabancılar Amerika’dan Nasıl Ev Alabilir?

Türkiye’de yaşarken Amerikadan ev almak ilk bakışta çok zor gelebilir. Bu zorluktan önce yasal prosedüre bakılması gerekiyor. Yasal mevzuat açısından incelendiğinde yabancıların ABD’den ev almasının önünde herhangi bir engel olmadığı görülecektir. Dolayısıyla parasını ödemek şartıyla satılık olan istediğiniz evi alabilirsiniz.

Ülkemizde satılan evlerin önemli kısmının krediler üzerinden satıldığı bilinen bir durum. Aslından benzer bir durum ABD’de var. Ev almak isteyenler genellikle ABD’deki bankalardan kredi kullanmakta ve kira öder gibi ev sahibi olmaktadır. Mortgage, buradaki en yaygın ve en etkili kredi sistemi olarak dikkat çeker. Ancak yabancıların mortgage kredisinden yararlanması bazi ilave sartlara baglidir.

·       Mortgage ile ABD’den Ev Almak

Mortgage, ABD vatandaşları için geliştirilmiş bir sistemdir. Ancak gerekli şartların sağlanması durumunda yabancılar da bu sistemden yararlanabilir ve kredi ile ev alabilir. Normalde ABD vatandaşlarının peşinat olarak evin en az %20’lik bölümünü ödemesi talep edilir. Yabancılarda ise bu oran biraz daha fazladır

Yabancıların mortgage ile ev alması için aracı finans kuruluşlarına ihtiyacı vardır. Anlaşmalı olduğumuz finans kuruluşları sayesinde mortgage kredilerinden yararlanmanızı sağlıyor ve finansman konusunda ciddi anlamda rahatlama hissetmenize imkan veriyoruz.

·       Nakit

Nakit para ile ABD’den ev almak oldukça kolaydır. Uygun bir ev bulmanız ve gerekli ödemeyi yapmanız halinde, satın alma işlemini tamamlamış olursunuz.

Amerikadan Ev Almak Kolay Mı?

Dünyadaki farklı ülkelerden ev almak, o ülkelerdeki yasal mevzuat çerçevesinde gerçekleşir. Dolayısıyla bazı ülkelerde süreç son derece kolay iken, bazılarında ise süreç zordur. ABD, bu sürecin kolay olduğu ülkelerden biridir.

Burada bahsedilen kolaylık, yasal mevzuat açısındandır. Bunun dışındaki süreç, tamamen alıcı ile satıcı arasındadır. Ancak yapılan yatırımın kazançlı olması için doğru konutun bulunması ve bunun da doğru fiyattan satın alınması gerekiyor. Eğer uygun olmayan konut, uygun olmayan bir rakama satın alınırsa, ortaya çıkan sonucun kocaman bir hayal kırıklığı olabileceği unutulmamalıdır.

Doğru konut; ekspertiz fiyatına yakın rakama satılan, kiralaması kolay olan ve çok yüksek maliyetli bakım gerektirmeyen, iyi konumdaki konutlardır. Bahsedilen özelliklere sahip bir konutu doğru rakama satın aldığınızda, hem konutun değerlenmesi üzerinden kazanç sağlayacak hem de düzenli olarak dolarla kira geliri elde edeceksiniz.

Amerika’dan Nasıl Ev Satın Alınır?

Amerikadan ev almak için önünüzde iki farklı seçenek vardır. Bunlardan ilki bütün süreci bizzat kendinizin yönettiği seçenektir. Ev bulma, fiyat konusunda anlaşma, ekspertiz yapma ve satış işlemini tamamlama gibi işlemlerin tamamının yönetmeniz gerekir. Diğer seçenek ise profesyonellerden destek alarak süreci tamamladığınız seçenektir.

Firma olarak uzun zamandır bu alanda hizmet veriyor ve Amerika’da ev almak isteyenlere yardımcı oluyoruz. Ekibimizle sürekli satılık evleri takip ediyor ve bu sayede piyasanın nabzını yakından tutuyoruz. Ekspertiz değerinden düşük rakamlara satılan evleri portföyümüze ekliyor ve sizlere sunuyoruz.

Portföyümüzde yer alan evlerden birisini almak istediğinizde, siz Türkiye’de iken bütün süreci sizin yerinize yönetiyor ve her aşamada detaylı olarak sizi bilgilendiriyoruz. Böylece teknik detaylar ve yasal süreçlerle uğraşmadan ABD’den ev almanızı sağlıyoruz. Konuya ilişkin çok daha detaylı bilgi ve satin alma islemleri için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı