Listeleri Karşılaştır

Yabancılar Amerikada Mortgage ile Ev Alabilir Mi?

Yabancılar Amerikada Mortgage ile Ev Alabilir Mi?

Amerikada mortgage ile ev almak, oldukça yaygın bir uygulamadır. ABD’de ikamet edenler ve ABD vatandaşı olanlar, bu sistem sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabiliyor. Peki, bu sistemin yabancılar için de benzer şekilde uygulandığını biliyor muydunuz? Evet, ABD vatandaşı olmasanız, hatta ABD’de ikamet etmeseniz dahi mortgage ile konut sahibi olabilirsiniz.

Mortgage; ülkemizdeki bankalar tarafından verilen konut kredisi ile büyük bir benzerliğe sahiptir. Satın almak istediğiniz konut için %20 civarında bir peşinat verdikten sonra borcun geri kalanı için bankanızdan uzun vadeli bir kredi alabilirsiniz. Kredi karşılığında ise almış olduğunuz konut ipotek edilir.

Yabancılar Nasıl Mortgage Başvurusu Yapar?

Yabancılar, Amerika’dan ev almak istediklerinde ödeme için önlerinde iki farklı seçenek vardır. Bu seçeneklerin ilki nakit iken, diğeri ise mortgage sisteminden yararlanılmasıdır. Ancak yabancılar, mortgage başvurusu için direkt olarak başvuru yapamazlar. ABD vatandaşlarından daha farklı bir prosedürü izlemeleri gerekiyor.

ABD vatandaşı olmayan ve ABD’de ikamet etmeyen biri, başvuruyu bireysel olarak yapamaz. Bu noktada aracı bir kurum üzerinden gerekli işlemleri yapması gerekir. Ancak bu defa da aracı kuruma ek bir ödeme yapılması gerekir ki, bahsedilen durum nedeniyle maliyetler ciddi anlamda artar. Peki, Amerikada mortgage ile ev almak avantajlı değil midir?

Profesyonel Destek ile Mortgage Başvurusu

Amerikada ev almak isteyenlere uzun zamandır hizmet veren firmamız, mortgage başvurusu için anlaşmalı finans kuruluşları ile beklentilerinizi karşılamaktadır. Anlaşmalı olduğumuz özel finans kuruluşları sayesinde ABD vatandaşlığı şartı olmaksızın mortgage ile ev satın alabilirsiniz.

Mevcut şartlarınız dikkate alınarak size özel bir plan oluşturulur. ABD vatandaşlarından %10 ila %25’lik peşinat talep edilirken, yabancılardan ise %30 ila %50 arasında bir peşinat istenmektedir. Dolayısıyla burada size sağlanacak finansman desteği noktasında ABD vatandaşlarına göre dezavantajlı olduğunuz söylenebilir.

Başvuru sonrasında satın almak istediğiniz ev, banka tarafından gönderilen bir eksper tarafından detaylı olarak incelenecek ve evin değeri belirlenecektir. Verilen kredi, sizin satıcı ile anlaştığınız rakam üzerinden değil, eksper tarafından belirlenen değer üzerinden belirlenecektir. Ekspertiz raporunda yer alan fiyatın %30 ila %50’si arasındaki bir kısmı peşin olarak ödemeniz talep edilir. Geri kalan kısmı ise banka kredi ile ödeyebilirsiniz.

Bu noktada size sağlamış olduğumuz destek ile teknik konularda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Hatta siz Türkiye’de iken dahi bütün süreci sizin yerinize yürütebilir ve her aşamada size detaylı olarak bilgi verebilmekteyiz. Sahip olduğumuz deneyim ve uzmanlık sayesinde bu süreci sorunsuz olarak tamamlar ve hayalinizdeki yatırımı gerçekleştirebilirsiniz.

Amerikada Mortgage ile Ev Almak Avantajlı Mı?

Amerikada mortgage ile ev almak, Türkiye’de yaşayan birisi için son derece avantajlıdır. Ancak burada doğru evin, doğru rakama alınması gerektiği unutulmamalıdır. Bahsedilen şekilde yapılacak satın almanın neden avantajlı olduğu sorusunun ise farklı cevapları vardır.

Amerikadan ev almak, Türkiye’de yaşayan birisi için önemli bir yatırımdır. Çünkü ABD’de alınan konut üzerinden dolar ile kira geliri elde edilebilir. Döviz kuru farkı nedeniyle Türkiye’de elde edilmesi çok zor kira gelirlerine kolaylıkla ulaşılabilir.

Alınan konutun değeri dolar üzerinden olacaktır. Eğer doğru konut seçilirse, zaman içerisinde değerinin artması kaçınılmaz olacaktır. Böylece almış olduğunuz evin değeri de dolar üzerinden artar ve ciddi bir yatırım karı elde edersiniz.

Mortgage ile ev almanın en önemli avantajı ise kullandığınız kredi taksitinin önemli kısmını kira geliri ile ödemenizdir. Uzun vadeye yaydığınız kredinizi, satın aldığınız evden elde ettiğiniz kira geliri ile ödeyebilirsiniz. Böylece cebinizden neredeyse hiç para çıkmadan kredi borcunuzu tamamen kapatabilirsiniz.

Sonuç

Amerikada mortgage ile ev almak için anlaşmalı olduğumuz finans kuruluşları üzerinden gerekli başvuru işlemlerini yapmanızı sağlıyoruz. Böylece ABD vatandaşı olma şartı olmaksızın kredi kullanarak ev satın almanıza imkan veriyoruz.

Firma olarak ABD’de doğru evi bulmanız ve satın alma sürecini sorunsuz şekilde geçmeniz için de verdiğimiz hizmetler bulunuyor. Söz konusu hizmetlerimizden yararlanarak, istediğiniz bölgeden en uygun evi bulabilir ve satın alma sürecini kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz evlerin kolay kiralanabilir olması, kısa sürede kira geliri elde etmenizi de sağlayacaktır. Böylece yatırımınızın sonucunda dolarla kira geliri elde edeceksiniz.

İlgili Mesajlar

Amerikada Ev Almak ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Amerikada ev sahibi olmak, ilk bakışta bir hayal veya bir rüya gibi görünüyor olabilir. Ancak günümüz koşullarında aslında bu durum, hayal veya rüya olmaktan çıktı. Gerekli şartları taşıyan herkes, rahatlıkla ABD’den ev alabilir ve aldığı evi kiralayarak dolar ile kira geliri elde etmeye başlayabilir. Amerika’dan ev alma fikrini ortaya attığınızda, bunun ne kadar zor ve mantıksız olduğunu defalarca duyacaksınız.

okumaya devam et

İlk Aydan İtibaren Kazandıran Yatırım

Yatırım yapmayı düşünenler bilir. Genellikle yatırım yöntemleri uzun vadede gelir getiren yöntemlerden oluşmaktadır. Bu durum birçok yatırımcıda “acaba buna değer mi?” sorusunu meydana getirebilmektedir. Birazdan size bahsedeceğimiz yatırım şekli, öyle bir yöntem ki yatırımınızı gerçekleştirdikten sonraki ilk aydan itibaren size aylık dolarla kira geliri sağlarken, 7- 10 yıl arasında yatırım sermayenizi amorti etmenizi de sağlıyor. Sözü uzatmadan dilerseniz size yatirimdan bahsedelim.

okumaya devam et

Amerika’da Ev Almak için Doğru Zaman Mı?

Amerikada ev almak, kendi içinde farklı cazip yönleri olan bir yatırım türüdür. Ancak her yatırımda türünde olduğu gibi, burada da zamanlama çok önemlidir. Doğru zamanda yapılan yatırımın kazandırma olasılığı çok daha yüksektir. Peki, Amerikada ev almak için doğru zaman mı? Bilindiği gibi Amerika’da yabancıların ev almasının önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Gerekli şartları yerine getirdiğinizde, istediğiniz konutu alabilir ve hemen dolar ile kira geliri elde edebilirsiniz. Ancak bu noktada doğru evin, doğru fiyata ve doğru zamanda alınması gerektiği unutulmamalıdır.

okumaya devam et
× Whatsapp Hattı