Yatırım Amaçlı Amerika’da Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 2 ay önce
  • 1

Amerika’da evler, günümüzdeki en önemli yatırım araçlarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Bundan dolayı birçok yatırımcı ABD’deki gayrimenkullere yönelmiş durumdadır. Ancak her ne kadar ABD’de ev almak son derece karlı bir yatırım olsa da, bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu hususları ve Amerika’da ev fiyatları türünden diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Amerika’da Ev Almak Mantıklı Mı?

Yatırım denildiği zaman dünyanın birçok noktasında akla gelen ilk seçeneklerden biri gayrimenkul yatırımıdır. Diğer seçeneklere göre daha düşük riski olması ve karlılığının ise çok daha yüksek olması, yatırımcılarca bu seçeneğin tercih edilmesine neden olmaktadır. Gayrimenkul yatırımı zaten mantıklı bir seçenek iken, Amerika’da ev almak gerekli şartların sağlanması durumunda çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Amerika’da alınacak olan konutun değeri dolar cinsinden olacaktır. Böylece hem konutun değeri hem de dolar kurunun artmasına bağlı olarak kazanç sağlanacaktır. Bir diğer önemli nokta ise düzenli olarak elde edilecek kira geliridir. Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapanlar, dolarla kira geliri elde etme imkanı yakalar. Dolar cinsinden elde edilen gelir ise beklentileri çok rahat bir şekilde karşılar, hatta beklentilerin dahi üzerine çıkar.

Amerika’da Alınan Evin Ödemesi Nasıl Yapılır?

Yabancıların Amerika’da ev almasının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bu noktadaki en önemli soru işaretleri, ödemenin nasıl yapılacağı ve kredi seçeneğinin bulunup bulunmadığıdır. Söz konusu soru işaretlerine yönelik detaylar şu şekildedir:

·       Nakit Ödeme

Yabancılar ABD’den ev aldıklarında veya farklı bir gayrimenkul yatırımı yaptıklarında ödemeyi nakit olarak yapabilirler. Nakit para, dünyanın her yerinde olduğu gibi burada da en önemli seçenektir.

·       Mortgage Kredisi ile Ödeme

Tek seferde evin ücretini ödemek istemeyenler açısından en önemli seçenek mortgage sistemidir. Bu sistemden sadece ABD vatandaşları değil, gerekli şartları sağlayan yabancılar da yararlanabilir. Aracı bir finans kuruluşu üzerinden yabancılar mortgage kredisi ile konut alabilir. Böyle bir durumda yabancılardan %25 ila %50 arasında peşinat talep edilmekte ve geriye kalan kısım taksitlendirilmektedir.

Ev Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yatırım amaçlı Amerika’da ev almak, artık çok uzak bir hayal değildir. Ancak bu yatırımın karlı olabilmesi için dikkate edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların en önemlisi ise satın alınacak evin seçilmesiyle ilgilidir. Ev seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

·       Konum

Yatırım için alınan evde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri konumdur. Bir konutun konumu ne kadar iyi olursa, zaman içerisinde o kadar çok değerlenir. Üstelik sağladığı kira geliri de yüksek olur.

·       Kira Geliri ve Kolay Kiralanabilir Olma

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yaparken elde edilecek kira geliri dikkate alınmalıdır. Dolayısıyla ev seçiminde kiralanmasının ne kadar kolay olduğu ve kira geliri göz önünde bulundurulmalıdır.

·       Maliyet

Yatırımdan istenen sonucun alınabilmesi için doğru maliyet en önemli koşuldur. Detaylı bir araştırmayla ekspertiz değerinin altındaki konutlara yönelmek, uzun vadede önemli yararlar sağlayacaktır.

·       Bakım Masrafları

Alınan evin ne kadar bakım masrafı olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Bütün bu hususları sizin yerinize dikkate alıp, tüm süreci profesyonellerimizin yönetmesini ister misiniz? Amerika’da ev almak ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı