Yatırım Olarak Amerika’dan Ev Almak Mantıklı Mı?

  • 8 ay önce
  • 1

Günümüzde sahip olduğunuz paranın değerini korumak ve enflasyon karşısından erimesini engellemek için paranızla doğru yatırımları yapmanız gerekir. Amerika’dan ev almak da bu noktadaki seçeneklerden biridir. Peki, bu seçenek mantıklı mıdır?

Gayrimenkul yatırımları, günümüzde yoğun olarak tercih edilen bir seçenektir. Sahip olduğu özellikler nedeniyle yatırımcılara önemli avantajlar sağlar. Böylesine avantajlı bir yatırımı ABD gibi gelişmiş ülkede yapmak, çok daha avantajlı olacaktır.

Amerika’da Ev Almanın Avantajları

Amerika’da ev almak, kendi içerisinde önemli avantajları barındırmaktadır. Bu avantajlara geçmeden önce her yatırımda dikkatli olunması gerektiğinin bilinmesi gerekir. Bahsedilen avantajlar, ancak doğru konutlarla yakalanabilir. Doğru olmayan konutların sizi hayal kırıklığına uğratabileceğini unutmayın. Şimdi Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmanın avantajlarına geçelim.

·       Yüksek Kira Geliri

Gayrimenkul yatırımlarının en önemli avantajlarından biri, kira geliri sağlamasıdır. ABD’de konut aldığınızda, elde edeceğiniz kira geliri çok daha yüksek olacaktır. Ortalama bir evden elde edilecek kira geliri 1.000-1.200 $ arasında değişir. Satın alacağınız konutun durumuna göre rakam daha da yukarı çıkabilir. Buradaki rakamları TL’ye çevirdiğinizde her ay azımsanmayacak kadar yüksek bir rakamda geliriniz olacağını göreceksiniz.

·       Konut Değerinin Artması

Doğru bir konut tercih ettiğinizde, değerinin zaman içerisinde yükseleceğine emin olabilirsiniz. Son dönemlerde emlak sektörüne olan ilgi sürekli artmaktadır. Sadece Amerikan vatandaşları değil, dünyanın farklı yerlerinden gelen yatırımcılar da burada konut satın almaktadır. Bu durum ise konut fiyatlarının yakın gelecekte ciddi anlamda artacağı anlamına gelmektedir.

Alacağınız konutun fiyatının zaman içerisinde artması ve üstelik bunun dolar (USD) cinsinden gerçekleşmesi, önemli bir avantajdır. Böylece kira gelirinin yanında farklı bir kazanç daha sağlama imkanı yakalamış olursunuz.

·       Düşük Bakım-Onarım Masrafları

Amerika’dan ev almak için hizmetlerimizden yararlandığınızda, bakım masrafı düşük olan konutları uygun fiyata alma fırsatı elde edersiniz. Uzmanlarımız tarafından yapılan detaylı incelemelerle, konutların zaman içerisinde ne kadarlık bakıma ihtiyaç duyabileceğini görür ve planlamanızı ona göre yaparsınız.

·       Düşük Amorti Süresi

Yapılan bir yatırımın ne kadar başarılı olup olmadığını anlamak için amorti süresine bakılması gerekir. Örneğin; Türkiye’deki konut yatırımlarınızda amorti süresinin 20-25 yıl arasında olması, doğru bir yatırım yaptığınız anlamına gelir. Sizlere sunmuş olduğumuz konut seçeneklerinde bu süre ortalama 8-11 yıl arasındadır. Dolayısıyla yatırdığınız parayı, sadece 8 yıl gibi bir sürede geri çıkarma ve yatırımınızı amorti etme imkanı yakalamış olacaksınız.

·       Kur Farkı Kazancı

ABD’de ev almak, ödemelerin ve kazançların dolar (USD) cinsinden olması demektir. Bahsedilen durum, elde ettiğiniz kira gelirinin ve gayrimenkul değerinin kur ile orantılı şekilde artması anlamına gelir. Döviz kuru arttıkça elde edeceğiniz kira gelirler TL cinsinden artmış olacaktır. Bu durum ise size önemli bir avantaj sağlayacaktır.

·       Enflasyondan Koruma

Yatırımların en önemli amacı kazanç elde etmektir. Bundan sonraki amacın ise enflasyondan korunma olduğu ifade edilebilir. Bilindiği gibi dünya genelinde enflasyon oranları ciddi anlamda artış gösteriyor. Böyle bir dönemde paranızın değerini korumak için Amerika’da ev almak, en iyi seçeneklerdendir. Amerika’daki gayrimenkuller, neredeyse her dönemde enflasyon oranından daha fazla değer kazanmıştır.

Amerika’dan ev almak konusunda daha detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı