Yatırımda Yeni Devir, Dolarla Kira Alma

 • 3 sene önce
 • 1

Yatırımda Yeni Devir, Dolarla Kira Alma

Günümüzde çeşitli yatırımlar yapılmaktadır ve dünyanın en güçlü ülkelerinden biri ABD’nin resmi para birimi olan dolar, global anlamda en sık kullanılan para birimidir. Bu yazımızda size yüksek kira getirisi getiren Amerika’daki evleri ve bir yatırımcı olarak nasıl dolarla kira alacağınızı anlatacağız.

Dolar, global olarak birçok ülke tarafından kullanılmaktadır ve yüksek alım gücü ile ABD tarafından tarihe yön verecek kadar büyük bir kozdur. Bu bağlamda, Türkiye ekonomisi için de büyük bir önem taşımaktadır. Çeşitli sektörlerde doların başrolde olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Bugün doların değerli ve önemli bir para birimi olduğu göz önünde bulundurularak, sürekli gelir kaynağınız dolar olur ise, kazancınızın daha da artacağı yadsınamaz bir gerçektir. Bu noktada dolarla kira almak bir ayrıcalık olarak görülür.

Bu yatırım önerimizde, Türkiye sınırları içerisinde normal bir evden alabileceğiniz kira gelirinin en az üç katını aynı fiyata alabildiğiniz Amerika’daki evler üzerinden nasıl para kazanacağınızı belirtiyoruz.

Yatırım İçin En İyi Tercih Amerika’daki Evler

Yatırımcılara sunulan mülk yönetimi hizmeti sayesinde kiralar toplanır ve hesaba hızlı şekilde aktarılır. Vergi ödeme takibi, bakım onarım gibi işlemler de aynı şekilde yönetim ekibi tarafından sonuca ulaştırılır.

Amerika’daki evleri tercih etmenin belli başlı nedenleri vardır. Dolarla kira almada Amerika’nın avantajları şu şekildedir:

 1. Gelişmiş emlak yasası olduğu için, tapuların sigortası vardır. Devlet, alıcıyı ve satıcıyı yasa ile korur. Alım satım işlemleri emlak şirketleri ile gerçekleştirilir.
 2.  Danışmanlar lisanslı ve konusunda uzman kişilerdir, devlet kontrolünde çalışırlar.
 3. Güvenli gayrimenkul altyapısı bulunmaktadır.
 4. Yasadışı faaliyetlere izin verilmez. Lisans iptali ve hapis cezası gibi cezaları bulunur.
 5. Tapu kayıtları şeffaftır, sorgulamaya açıktır.
 6. Amerika için ekonomik analiz, temel ekonomik göstergelere göre sağlıklıdır.
 7. Ülkemiz büyük şehirlerinde gayrimenkul karşılama süreleri 18-25 yıl arasında iken, Amerika’da sunduğumuz bölgelerdeki evler, yüksek kira getirisi ile 8-10 yıl arasında kendini çıkarır.
 8. Uluslararası Para Fonu verileri ABD dolarının en popüler para birimi olduğunu gösterir.
 9. Bilinen tüm merkez bankası döviz rezervlerinin % 61’ini dolar oluşturmaktadır. 

Yüksek Kira Getirisi İle Yatırımınız Oldukça Etkili

Amerika’daki yüksek kira getirisi sayesinde piyasaya hakim bir yatırımcı olarak, Amerika’ya gitmenize gerek bile kalmadan dolarla kira kazanabilirsiniz. Satın alım işlemleri elektronik ortamda (DocuSign veya e-mail) onayınıza sunulur.

Dilerseniz gidip görerek de evinizi alabilirsiniz. Bu yatırımı, aile bireyleriniz ile yada herhangi bir arkadaşınız ile de gerçekleştirebilirsiniz. Dolarla kira portföyü sürekli yenilenir ve yatırımcılara amorti süresi 10 yıl ve altı seçenekler sunulur.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı