Yatırımda Yeni Trend; Amerika’da Ev Almak

  • 1 sene önce
  • 1

Her ülkede yatırımcılar, trend yatırımlara büyük ilgi gösteriyor. Sürdürülebilir ve düzenli kazanç elde etmek için yeni yatırım fırsatlarını kaçırmak istemeyen yatırımcıların yeni gözdesi, Amerika’da ev almak oldu. Çünkü Amerika yatırım için son derece cazip bir ülke. Ayrıca, Türkiye’deki dolar kurunun son aylarda hızla yükselmesi, Amerika’da emlak yatırımı seçeneklerini daha fazla gündeme getirdi. Amerika’dan yatırım seçenekleri arasında ilk sırada dolarla kira geliri olan gayrimenkul yatırımları geliyor.

Amerika’da Emlak Yatırımı

Yaptığınız bir yatırımdan her ay dolarla gelir etmek istiyorsanız Amerika’da emlak yatırımı seçeneklerini araştırmalısınız! DolarlaKira.com, döviz kuru dalgalanmalarından ve enflasyondan etkilenmeden sürdürülebilir dolar geliri için Amerika’da ev alma seçenekleri sunuyor. DolarlaKira.com; ABD’de ev aldıktan sonra kiracı bulma, kiralama süreçleri, kira geliri ve vergi takipleri, dolarla kira gelirinin ev sahibine transferi, bakım ve onarım işlemleri gibi süreçlerde Amerika’da yapılması gereken işlemleri ev sahipleri adına yürütüyor. Yani Amerika’da emlak yatırımı için size sadece evin bulunduğu eyaleti seçmek kalıyor.

Amerika Yatırım Seçenekleri ve Gayrimenkul Yatırımı

Amerika yatırım seçenekleri bakımından farklı seçenekler sunabilen bir ülke. Amerika’dan yatırım almak isteyen yatırımcıların ilk tercihleri arasında ise gayrimenkul yatırımları bulunuyor. ABD’de emlak yatırımı için eyalet seçimi, evin bulunduğu bölgedeki kira geliri seviyesi, bölgedeki vergiler ve Amerika’da ev almak için aracılık yapan şirketin hizmet verdiği bölgeler gibi konulara dikkat etmek gerekir. Ayrıca, uzmanlar Amerika’da yüksek bütçeli tek bir ev yerine, bütçeyi bölerek birden fazla gayrimenkul yatırımı yapmayı tavsiye ediyor. Çünkü özellikle küçük evler daha hızlı satılabiliyor. Acil nakit ihtiyaçlarında gayrimenkulü nakit paraya çevirmek için bu yöntem tavsiye ediliyor.

Amerika’da Alınan Ev Ne Kadar Kazandırır?

Amerika’da ev almak için bu ülkeye gitmenize gerek yok! DolarlaKira.com, sizin adınıza alternatif evler buluyor. ABD’de ev alırken evin aylık ya da yıllık getirisi de göz önünde bulundurulmalıdır. Zira Amerika’da bir evin kendini ödeme süresi yani amortismanı yaklaşık 10 yıl sürüyor. Yani Amerika’da alınan kiralık bir ev, yıllık olarak toplam değerinin ortalama yüzde 10’u kadar getiri sağlıyor. Bunun yanında dolar ile alınan evler dolarla satılıyor ve dolarla kiraya veriliyor. Örneğin; 5 yıl önce dolar kuru 3 lira civarındaydı. Dolar kuru 5 yıl içinde 3 kattan fazla arttı. Beş yıl önce alınan bir ev bugün değerinin yaklaşık yüzde 70’ini karşılamış durumda. Beş yıl önce Amerika’dan Türk Lirası bazında 500 bin liraya alınan bir evin TL karşılığı değeri bugün 1,5 milyon lira. Ayrıca, bu süre içinde evin aylık bin dolara kira verildiği düşünülürse, 5 yıl içinde değeri 3 kat artan ev 60 bin dolar da kira geliri sağlayacaktı. Bu sebeple Amerika’da ev almak yeni trend yatırımlar arasında popülerliğini koruyor.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı