Yatırımım için Neden Amerika’yı Tercih Etmeliyim?

  • 1 ay önce
  • 1

Yatırımda birçok kişinin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Amerika’yı seçmesi bir tesadüf değildir. Güçlü ve sağlam emlak sistemi, teknolojik üstünlüğü, yüksek iş gücü ve güvenilir para politikalarıyla yatırımcıların sırtını dayadığı güvenli limanı olması yönüyle Amerika tam bir emlak cennetidir. 

GÜÇLÜ VE İSTİKRARLI EKONOMİ İLE GÜVENDESİNİZ 

Amerika’nın ekonomisi temel ekonomik göstergelere göre birçok ülkeye göre çok daha sıhhatlidir. Güçlü bir ekonomik sisteme sahip olan Amerika Birleşik Devletleri düzensiz enflasyon veya deflasyon yaşanan bir ekonomik sisteme sahip değildir. Birçok ülkede görülen dalgalı enflasyonun Amerika’da yaşanmaması yatırımcıları bu ülkeye çekiyor.İstikrarlı ekonomik sistemiyle sürprizlere yer olmayan Amerika’da ev sahibi olmak dünyanın pek çok yerinde bir ayrıcalık olarak görülüyor.İşsizliğin doğal oranın altında seyretmesi, istikrarlı ekonomik politikalara sahip olunması ülkeyi yatırımcılar için bulunmaz bir fırsatlar alemine çeviriyor. 

TIKIR TIKIR İŞLEYEN EMLAK SİSTEMİ VE GELİŞMİŞ BİR EMLAK YASASI 

Dünyadaki pek çok yatırımcıyı kendisine çeken fırsatlar dünyası Amerika’ da mülk edinmek, pasif gelir oluşturmak ve yatırım yapmak çok önemli olduğundan gelişmiş emlak yasaları mevcuttur. Amerika’da yasal düzenlemenin bir gereği olarak gayrimenkullerinizin tapuları sigortalı olmak zorundadır. Bu sebeple devlet hem alıcıyı hem de satıcıyı yasalar eliyle korumaktadır. Amerika genelinde mülk kiralama, gayrimenkul alım ve satım işlemleri emlak şirketleri aracılığıyla gerçekleşmektedir. Tüm emlak danışmanları lisanslı olmak zorundadır ve periyodik olarak denetime tabi tutulurlar. Bu işleyiş emlak sektörünün sıhhatini korur ve sistemin devamlılığının devlet kontrolü altına alınmasını sağlar. Bütün bunların karşımıza çıkardığı doğal sonuç ise Amerika’yı gayrimenkul alım – satımı için en güvenli ülkelerden biri haline getirir. Yasa dışı faaliyet ve organizasyonların olması söz konusu olmaz. Lisans iptali gibi yaptırımlar, hapis cezası gibi cezalarla sistem garanti altına alınır ve caydırıcılık oluşturulur. Tapu kayıtları şeffaftır ve herkes tarafından sorgulanabilir. Dolayısıyla Amerika’ dan ev satın aldığınızda Amerikan devleti sizin garantörünüz olacaktır. 

DÜŞÜK FİYAT, YÜKSEK KİRA GETİRİSİ 

Amerika’da mülk satın almak pek çok yönden çok avantajlıdır. Ülkemizle karşılaştırıldığında gayrimenkul alanında yapılan yatırımlar çok daha kısa sürede kendini amorte eder. Düşük fiyatlarla Amerika’dan ev almak az yatırım ile maksimum kazanç elde etmenizi sağlar. Bütün bunların üzerine kur farkı ve gayrimenkul değerlerindeki artışı eklediğinizde zamanla daha fazla kazanacağınızı görebilirsiniz. 

DÜNYANIN EN GEÇERLİ PARA BİRİMİ: DOLAR 

Tüm dünyada geçerli para birimi olan Amerikan dolarıyla yatırımınızı yapmış olursunuz. Amerikan doları dünyanın her yerinde en popüler para birimi olarak görülmektedir. Dünya ticaretinde ve küresel ekonomide lider konumda olan Amerikan doları ile ülkemizdeki enflasyondan bağımsız bir şekilde pasif gelir oluşturmuş olursunuz. 

AMERİKA’YA GİTMEDEN AMERİKA’DAN KAZANIN 

Amerika’ da ev satın almanız için yüksek seyahat ücretleri ödemenize; vize, pasaport işlemleri yapmanıza gerek yoktur. İşlem kolaylığıyla bütün aşamalar elektronik ortamda gerçekleşir. 

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı